Kraków: "Strefa Rodzica" w szpitalu im. Żeromskiego już otwarta

Autor: IBX/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2014 16:05

W piątek (19 grudnia) w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie miał miejsce finał VIII edycji programu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".

Kraków: "Strefa Rodzica" w szpitalu im. Żeromskiego już otwarta
"Strefa Rodzica" w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

Celem programu jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach poprzez tworzenie miejsc, w których mogą one spędzać czas ze swoimi rodzicami i choć na chwilę zapomnieć o chorobie i szpitalnej rzeczywistości. Za realizację projektu odpowiada firma Budimex S A.

W ramach programu Budimex adaptuje i na nowo aranżuje przestrzeń dostępną na szpitalnych oddziałach. Każda "Strefa Rodzica" realizowana jest według indywidualnego projektu, by w jak największym stopniu odpowiadała potrzebom małych pacjentów i opiekunów. Poza miejscem do zabawy i relaksu znajduje się w niej w pełni wyposażona kuchnia, umożliwiająca przygotowanie posiłku, komfortowa łazienka oraz miejsce, w którym w razie konieczności można spędzić noc. Rocznie ze "Stref Rodzica" w całej Polsce korzysta już ponad 17 tys. dzieci i ich rodziców.

Do realizacji VIII edycji programu wybrany został krakowski Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego. Z jego dwóch oddziałów dziecięcych: pediatrii i chirurgii ogólnej, dysponujących 60 łóżkami, korzysta rocznie 3 tys. dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum