Kraków-Balice: jest działka pod nową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2010 13:57

Agencja Mienia Wojskowego przekazała LPR działkę na terenie lotniska Kraków-Balice, gdzie powstanie baza tej służby.

Będą w niej stacjonować nowo zakupione śmigłowce ratownicze Eurocopter EC 135. Ponad półhektarowa działka pochodząca z zasobów AMW została sprzedana w trybie bezprzetargowym, za zgodą wojewody małopolskiego, za blisko 1,8 mln zł.

– To kolejny etap ucywilniania krakowskich Balic, czyli pozostawiania w rękach wojska, tylko tego, co jest mu niezbędnie potrzebne, a przekazywania pozostałej części stronie cywilnej – mówił podczas uroczystości podpisania dokumentów minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Jak zaznaczył, działka z zasobów wojskowych przekazana na potrzeby LPR jest niezbędna dla rozwoju tej służby w Małopolsce.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Jakub Szulc poinformował, że na przekazanej działce zostanie stworzona nowoczesna baza LPR.

– Jest to element zdecydowanie większego planu, składającego się obecnie z 17 baz. Część z nich jest modernizowanych ze środków unijnych, a część powstaje od podstaw przy pomocy lokalnych samorządów – zaznaczył Szulc.

Dodał, że na potrzebę tych baz zostały zakupione 23 helikoptery ratunkowe, z czego sześć trafiło już do służby, a reszta zostanie przekazana do końca tego roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum