Kozienice: zakażenia dziesiątkują personel medyczny, szpital ogranicza przyjęcia

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2021 09:53

W Szpitalu Powiatowym w Kozienicach dramatycznie brakuje personelu medycznego. Przyczyną są zakażenia koronawirusem odpowiadające za absencję 85 pracowników. Szpital wstrzymał przyjęcia na dwóch oddziałach.

Kozienice: zakażenia dziesiątkują personel medyczny, szpital ogranicza przyjęcia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala, "z powodu dużej absencji personelu medycznego oraz trudnej sytuacji epidemiologicznej i hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem w SP ZZOZ w Kozienicach, przyjmujemy pacjentów w stanie zagrożenia życia, tak zwane przypadki nagłe do oddziałów: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznego, laryngologicznego, ginekologiczno-położniczego".

Nadal też - z uwagi na ogniska koronawirusa - wstrzymane są przyjęcia do oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologii i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 

Jednocześnie dyrekcja szpitala podaje że: "po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologii oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego”.

Lecznica wznowiła natomiast przyjęcia pacjentów do oddziałów: neurologicznego i zakaźnego oraz SOR-u.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum