MSX/Rynek Zdrowia | 21-01-2021 09:53

Kozienice: zakażenia dziesiątkują personel medyczny, szpital ogranicza przyjęcia

W Szpitalu Powiatowym w Kozienicach dramatycznie brakuje personelu medycznego. Przyczyną są zakażenia koronawirusem odpowiadające za absencję 85 pracowników. Szpital wstrzymał przyjęcia na dwóch oddziałach.

Zakażenia koronawirusem odpowiadają za absencję wielu pracowników Fot. Shutterstock

Jak czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala, "z powodu dużej absencji personelu medycznego oraz trudnej sytuacji epidemiologicznej i hospitalizacji pacjentów zakażonych koronawirusem w SP ZZOZ w Kozienicach, przyjmujemy pacjentów w stanie zagrożenia życia, tak zwane przypadki nagłe do oddziałów: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznego, laryngologicznego, ginekologiczno-położniczego".

Nadal też - z uwagi na ogniska koronawirusa - wstrzymane są przyjęcia do oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologii i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. 

Jednocześnie dyrekcja szpitala podaje że: "po przeprowadzeniu wszelkich procedur związanych z zakażeniem oraz po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologii oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego”.

Lecznica wznowiła natomiast przyjęcia pacjentów do oddziałów: neurologicznego i zakaźnego oraz SOR-u.