Kowalczyk: największym zamierzeniem wdrożenie programu "Czyste powietrze"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2018 16:43

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział w sobotę (19 maja), że dla jego resortu jednym z najważniejszych zadań do końca obecnej kadencji rządu będzie wdrożenie programu "Czyste powietrze".

Kowalczyk: największym zamierzeniem wdrożenie programu "Czyste powietrze". Fot. Archiwum

Kowalczyk odwiedził w sobotę Świebodzin w woj. lubuskim, gdzie mówił o dokonaniach i planach rządu

- Z punktu widzenia ministra środowiska takim największym zamierzeniem jest wdrożenie programu "Czyste powietrze", polegającego m.in. na termomodernizacji budynków jednorodzinnych, wymianie źródeł ogrzewania, ale też na wyniesieniu pojazdów spalinowych z centrów miast, szczególnie, gdzie ten smog jest największy. Bo to jest też istotne źródło zanieczyszczenia powietrza, czyli wdrożenie programu elektro-mobilności - powiedział PAP Kowalczyk.

Padło także pytanie o odpowiedzialność za niedawne skażenie Zatoki Gdańskiej w wyniku awarii oczyszczalni ścieków dla tego miasta.

Kowalczyk wyraził nadzieje, że skażenie wody będzie systematycznie się zmniejszać i do sezonu wakacyjnego powinno już ustąpić. - Natomiast co do kar, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ma stosowne próby, pomiary, ilości, będzie to naliczane - zaznaczył minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum