Koszalin: ostatni lot śmigłowca LPR... w tym sezonie

Autor: SP ZOZ LPR/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 12:49

5 września odbył się ostatni w tym roku dyżur załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w bazie w Zegrzu Pomorskim koło Koszalina.

Koszalin: ostatni lot śmigłowca LPR... w tym sezonie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przez 75 dni od godziny 7 rano do 20 wieczorem codziennie pełniła dyżur trzyosobowa załoga składająca się z pilota, ratownika i lekarza. Powietrzna karetka wykonała 109 lotów.

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego najczęściej była wzywana do poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz do nagłych zachorowań (udarów, zawałów). Wśród naszych pacjentów były osoby z urazami np. po upadku z wysokości, ze złamaniami czy oparzeniami.

Baza HEMS (ang. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) Koszalin jest uruchamiana sezonowo w czasie letnich wakacji. Wzmożony ruch turystyczny na wybrzeżu skutkuje licznymi wypadkami i zachorowaniami, w związku z tym obecność latem na tym terenie śmigłowca ratunkowego jest bardzo wskazana. Jest on wsparciem dla stałych baz zlokalizowanych w Szczecinie i Gdańsku.

- Teraz, kiedy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe dysponuje 23 śmigłowcami Eurocopter EC 135 jest niemal pewne, że w przyszłym roku nie będzie problemu z uruchomieniem bazy sezonowej - mówi Robert Gałązkowski, dyrektor SP ZOZ LPR. W poprzednich latach śmigłowców było tyle samo, co stałych baz, w związku z tym niemożliwe było wygospodarowanie do Koszalina dodatkowej maszyny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze