Koszalin: dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych na kwarantannie - Covid-19 u nauczycielki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 września 2020 14:14

U nauczycielki przedszkola nr 19 w Koszalinie (Zachodniopomorskie) stwierdzono we wtorek Covid-19. Miała ona kontakt z dziećmi z dwóch grup - II i V, które zostały objęte kwarantanną - poinformował w środę główny specjalista w wydziale komunikacji społecznej koszalińskiego Urzędu Miasta Grzegorz Śliżewski.

Koszalin: dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych na kwarantannie - Covid-19 u nauczycielki
Nauczycielka miała kontakt z dziećmi z dwóch grup Fot. Shutterstock

Śliżewski dodał, że kwarantanna dotyczy także pracowników przedszkola, którzy mieli kontakt z zakażoną nauczycielką. Termin izolacji rozpoczyna się w środę i potrwa do 23 września.

Jak podał Śliżewski przedszkole zostało zdezynfekowane i wykonano ozonowanie, by mogły do niego uczęszczać dzieci z pozostałych trzech grup przedszkolnych. Dodał, że w środę rano w placówce było ich mniej niż zazwyczaj.

Śliżewski przekazał apel dyrekcji przedszkola do rodziców dzieci nieobjętych kwarantanną "o ich obserwację, a w miarę możliwości o pozostawienie w domu", a także o kontakt z przedszkolem "w przypadku stwierdzenia złego samopoczucia u dzieci".

W Koszalinie w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z uczennic Szkoły Podstawowej nr 17, w klasie, w której uczy się dziecko, wprowadzono za zgodą sanepidu od wtorku zdalne nauczanie. Objętych nim zostało także część dzieci z innej klasy, ponieważ miały one kontakt z zakażoną podczas wspólnej lekcji wychowania fizycznego.

Natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy szkoły w Koszalinie: całe II Liceum Ogólnokształcącego, jedna klasa w V LO i cztery w Zespole Szkół nr 9.

W Zachodniopomorskiem kwarantanną i zdalnym nauczaniem do 13 września objęte są jeszcze dwie klasy Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie. U dwóch uczennic pierwszej klasy technikum i szkoły branżowej potwierdzono Covid-19. Nastolatki miały zostać zakażone koronawirusem podczas wakacyjnego obozu w górach. Pojawiły się w szkole jedynie na apelu 1 września, który był zorganizowany w reżimie sanitarnym wyłącznie dla uczniów klas pierwszych. Stacjonarnych zajęć dydaktycznych nie rozpoczęły.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum