Kostrzyń: w oddziale okulistycznym zmieniło się wszystko

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2009 10:03

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kostrzynie nad Odrą dobiegł końca remont oddziału okulistycznego. Na przebudowę przeznaczono ponad 1 mln zł.

– W czwartek (18 czerwca) odbędzie się uroczyste otwarcie oddziały po remoncie. Zarówno personel jak i pacjenci są zadowoleni, że remont, który trwał od grudnia dobiegł już końca – przyznaje dyrektorka placówki, Małgorzata Kosiewicz. – Ze starego oddziału nie pozostało nic. Zmieniło się wszystko. Dokupiony został nowy sprzęt, wymieniono okna i drzwi. Położono nowe podłogi. Wymieniono armaturę, piony wodno – kanalizacyjne. Przebudowana została też część pomieszczeń. Teraz sale są przestronne i możemy przyjmować większą ilość pacjentów.

Każda sala wyposażona jest w sanitariaty. Oddział przystosowano do przyjmowania niepełnosprawnych pacjentów. Powiększona została również poradnia okulistyczna, w której niejednokrotnie nie mieścili się wszyscy pacjenci. Dziś jednak nie można przyjąć wszystkich pacjentów, bo...

– Ograniczają nas limity, które są rygorystycznie przestrzegane przez NFZ. Odstępstwem od tego mogą być tylko operację na zaćmę, którymi Fundusz jest bardzo zainteresowany. Dlatego też zakupiliśmy specjalistyczną aparaturę, która skróci czas zabiegu w związku z czym będziemy mogli pomóc większej ilości pacjentów – opowiada Małgorzata Kosiewicz.

Miesięcznie przychodnia okulistyczna przyjmuje około 1200 pacjentów.

– Na oddziale w ciągu miesiąca hospitalizujemy 123 pacjentów z czego ponad 85 proc. z nich to chorzy oczekujący za zabieg na zaćmę – podsumowuje dyrektorka kostrzyńskiego szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum