Kościerzyna: sanepid pracuje zdalnie, zakażonych pięciu pracowników

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2020 15:19

Po tym, jak badania wykazały, że pięciu pracowników Sanepidu w Kościerzynie (Pomorskie) jest zakażonych Sars-CoV-2, cały zespół objęto kwarantanną, a stacja przeszła na tryb pracy zdalnej.

Kościerzyna: sanepid pracuje zdalnie, zakażonych pięciu pracowników
Stacja przeszła na tryb pracy zdalnej Fot. Shutterstock

O pojawieniu się ogniska koronawirusa wśród pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie poinformował w czwartek Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej pomorskiego sanepidu wynika, że badania potwierdziły zarażenie Sars-CoV-2 u pięciu pracowników kościerskiej stacji. "W związku z powyższym pozostali pracownicy Stacji zostali objęci kwarantanną" - poinformowano.

Jak wyjaśniono, sanepid w Kościerzynie będzie realizował swoje zadania poprzez pracę zdalną. "Zadania, których nie będą mogli wykonywać pracownicy z PSSE w Kościerzynie poprzez pracę zdalną, przejmie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku" - podano w komunikacie.

Z raportu zamieszczonego w czwartek przez pomorski sanepid wynika, że tego dnia w całym województwie pomorskim badania potwierdziły 134 nowe przypadki Sars-CoV-2. To jeden z najwyższych wyników od początku epidemii. W ostatnich tygodniach notowano dziennie od 20 do ponad 50 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (tylko 12 września było ich więcej - 79).

W czwartek najwięcej - 49 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia - dotyczyło mieszkańców powiatu kartuskiego. Na kolejnych miejscach znalazły się: powiat bytowski (36 przypadków) i miasto Gdańsk (14 przypadków).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum