×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kościerzyna: aparaty do kompresji klatki piersiowej w karetkach i szpitalu

Autor: jjx/Rynek Zdrowia16 grudnia 2015 14:57

Ratownictwo medyczne Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. wzbogaciło się o 4 nowe aparaty do wykonywania ucisków klatki piersiowej. Sprzęt będzie pomagał ratować życie w karetkach podstawowych i specjalistycznych, a także stacjonarnie na terenie szpitala.

Kościerzyna: aparaty do kompresji klatki piersiowej w karetkach i szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urządzenia, w które wyposażono szpital są w pełni automatyczne, służą do kompresji klatki piersiowej pacjenta w razie nagłego zatrzymania krążenia. Uciski są prowadzone według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji. Urządzenie Lucas wykonuje 102 ucisków na minutę, o głębokości kompresji ponad 5 cm.

Użycie takiego sprzętu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej daje poszkodowanemu większą szansę przeżycia niż masaż wykonywany przez człowieka. Mechaniczna precyzja pozwala na skuteczne prowadzenie resuscytacji, włączając w to trudniejsze przypadki reanimacji o długim czasie trwania lub przeprowadzanej w trakcie transportu pacjenta do szpitala.

Lekarze, ratownicy doceniają przede wszystkim to, że w czasie kiedy urządzenie wykonuje masaż serca mogą przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. 

Urządzenie wykorzystywane jest nie tylko przez zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, ale również stacjonarnie w szpitalach.

W województwie pomorskim automatyczne urządzenia do kompresji klatki piersiowej pomagają ratować życie w kilkunastu szpitalach i pogotowiach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze