Koronawirus w wojsku: zakażonych jest dwóch wojskowych i żona jednego z nich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 15:00

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód w Elblągu potwierdzone zostały dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Trzecią osobą jest żona jednego z zakażonych żołnierzy - podał w środę (18 marca) rzecznik Dywizji mjr Dariusz Guzenda. Na Warmii i Mazurach w sumie jest 11 chorych.

Dalsze leczenie zakażonych wojskowych i żony jednego z nich będzie prowadzone w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podał rzecznik prasowy Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód mjr Guzenda, wszystkie trzy osoby ostatnio zdiagnozowane zostały objęte kwarantanną w piątek. Ich dalsze leczenie będzie prowadzone w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Stan chorych jest dobry - dodał.

Wskazał, że "zdrowie i bezpieczeństwo żołnierzy dowództwa, ich rodzin oraz mieszkańców Elbląga jest najwyższym priorytetem dla dowódcy dywizji". "W dowództwie cały czas obowiązują restrykcyjne procedury związane z koronawirusem. Wszystkie osoby mające bezpośredni kontakt z osobami chorymi zostały poddane kwarantannie. Pozostałe osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Zarówno kwarantanną, jak i nadzorem objęte są również rodziny żołnierzy zawodowych. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej" - poinformował rzecznik prasowy Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód.

Obecnie na Warmii i Mazurach jest 11 chorych, u których zdiagnozowano koronawirusa.

Wśród chorych są dwaj mężczyźni: jeden w wieku 59 lat, który wrócił z Włoch, drugi w wieku 38 lat, który wrócił z Austrii. Pozostali to kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero, a także dwie kobiety, które wróciły z Włoch oraz brytyjski żołnierz z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 251 przypadków zakażeń. Pięć osób zakażonych zmarło.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum