Koronawirus w warszawskim przedszkolu; burmistrz podjął decyzję o zawieszeniu placówki na...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2020 16:30

U jednego pracownika przedszkola na warszawskiej Pradze-Północ potwierdzono zakażenie Covid-19 - poinformowała w poniedziałek (24 sierpnia) rzeczniczka stołecznego ratusza, Karolina Gałecka. Burmistrz zadecydował o zawieszeniu placówki do czasu podęcia przez sanepid decyzji o dalszym postępowaniu.

Koronawirus w warszawskim przedszkolu; burmistrz podjął decyzję o zawieszeniu placówki na...
Dyrekcja placówki poinformowała inspekcję sanitarną o zaistniałej pozytywnym wyniku testu u jednego z pracowników. Fot. Fotolia

Rzeczniczka stołecznego ratusza potwierdziła, że chodzi o przedszkole przy ul. Wołomińskiej na Pradze-Północ.

Podkreśliła jednocześnie, że - zgodnie z procedurami - dyrekcja placówki poinformowała inspekcję sanitarną o zaistniałej pozytywnym wyniku testu u jednego z pracowników.

- Dyrekcja czeka teraz na wytyczne dotyczące dalszego postępowania - wyjaśniła rzeczniczka.

Poinformowała również, że w związku z tym, iż do tej pory nie ma decyzji inspekcji sanitarnej, burmistrz dzielnicy podjął decyzję o czasowym zawieszeniu przedszkola, aż do czasu podęcia decyzji przez sanepid o dalszym postępowaniu.

W związku z tym, jak wyjaśniła rzeczniczka, w chwili obecnej nie wiadomo, czy sanepid zadecyduje o całkowitym bądź też częściowym zamknięciu placówki, czy też jedynie o jej zdezynfekowaniu.

Rzeczniczka dopytywana, czy zakażony pracownik przedszkola, to osoba, która miała bezpośredni kontakt z dziećmi, odpowiedziała, że ratusz nie posiada takiej wiedzy.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum