Koronawirus w sześciu szkołach na terenie województwa opolskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 września 2020 15:34

U jednego z uczniów Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku potwierdzono obecność koronawirusa - poinformował opolski kurator oświaty Michał Siek. Zakażenie stwierdzono także u ucznia Technikum Elektrycznego w Opolu.

Koronawirus w sześciu szkołach na terenie województwa opolskiego
Fot.Elizabeth Albert:Flickr (CC BY 2.0).jpg

Jak poinformował opolski kurator oświaty, u jednego z uczniów kluczborskiego Zespołu Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym kwarantanną objęto 22 uczniów i siedmiu nauczycieli.

W czwartek (10 września) urząd miasta Opole poinformował, że testy potwierdziły obecność koronawirusa u ucznia klasy czwartej Technikum Elektrycznego w Opolu.

- Osoba zakażona nie mieszka w Opolu. Jest osobą dojeżdżającą do szkoły. Sanepid zdecydował o wysłaniu na kwarantannę całej klasy (23 osoby) oraz 6 nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia tej klasy w poniedziałek. Izolacją domową objęte zostały także ich rodziny. Zakażony uczeń od wtorku nie brał udziału w zajęciach, dlatego na tę chwilę zdaniem służb sanitarnych nie ma potrzeby wyłączania większej liczby klas i nauczycieli. Kwarantanna potrwa do 18 września - powiedział Dariusz Król z opolskiego urzędu miasta.

Wcześniej zakażenia potwierdzono w trzech szkołach na terenie Nysy: Szkole Podstawowej nr 10, I Liceum Carolinum, Zespole Szkół i Placówek Oświatowych oraz w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu.

Marek Szczepanik (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum