Koronawirus w legnickim sanepidzie, rekomendacja dot. zamknięcia szkół w powiecie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 października 2020 14:44

U dwóch pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy (Dolnośląskie) wykryto zakażenia koronawirusem, a kolejnych dziesięciu jest w kwarantannie. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej dyrektor legnickiego sanepidu rekomenduje zamknięcie wszystkich szkół w powiecie i mieście Legnica.

Koronawirus w legnickim sanepidzie, rekomendacja dot. zamknięcia szkół w powiecie
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Rzeczniczka legnickiego sanepidu Małgorzata Stawiska-Lichota przekazała w piątek (16 października), że dwóch pracowników tej instytucji jest zakażonych koronawirusem. - W zawiązku z tym kolejne 10 osób zostało skierowanych na kwarantannę; dziś będą prowadzone wymazy tych osób - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że w związku z sytuacją praca legnickiego sanepidu jest utrudniona.

W ciągu ostatniej doby w powiecie legnickim wykryto osiem zakażeń koronawirusem, a w samej Legnicy 18. Od soboty powiat legnicki zostanie objęty czerwoną strefą.

Rzeczniczka legnickiego sanepidu poinformowała też, że w zawiązku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy rekomenduje zamknięcie wszystkich szkół i palcówek oświatowych na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnica (miasto jest w strefie żółtej).

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował w piątek, że przeprowadził zdalne spotkanie z dyrektorami legnickich szkół. "W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich oraz mając świadomość, że wielu uczniów naszych szkół ponadpodstawowych to mieszkańcy powiatu legnickiego, który od jutra znajdzie się w strefie czerwonej, dyrektorzy będą wnioskować do sanepidu, aby od najbliższego poniedziałku - 19 października - szkoły średnie rozpoczęły naukę w trybie nauczania zdalnego" - napisał Krzakowski na Facebooku.

W piątek na Dolnym Śląsk potwierdzono 441 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To rekord od początku pandemii. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 8511 mieszkańców województwa, z czego 4 719 wyzdrowiało.

We piątek w dolnośląskich szpitalach leczonych jest 331 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Piotr Doczekalski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum