Koronawirus w DPS w Drzewicy: ciężka sytuacja kadrowa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 19:47

Do 20 osób zwiększyła się liczba personelu zajmującego się 72 podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (Łódzkie), gdzie wykryto ognisko koronawirusa. - Wojewoda łódzki skierował do pracy sześć pielęgniarek - poinformował w środę (8 kwietnia) starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Fot. Shutterstock

W Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych w Drzewicy w pow. opoczyńskim zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono w weekend u 64 osób - 37 podopiecznych placówki i 25 osób z personelu. Dwóch mężczyzn wieku 78 i 82 lat, u których potwierdzono obecność koronawirusa, zmarło.

Jak poinformował starosta opoczyński, we wtorek w godzinach wieczornych dwóch kolejnych mieszkańców ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafiło do szpitala zakaźnego.

Poprawiła się nieco sytuacja kadrowa personelu. O wsparcie pięlęgniarskie od niedzieli apelowały władze samorządowe powiatu i miasta.

- Z informacji uzyskanych od dyrektor DPS w Drzewicy wynika, że dziś pracuje 20 osób. Otrzymaliśmy informację o decyzji wojewody łódzkiego skierowania do pracy w DPS w Drzewicy wskazanych przez starostę opoczyńskiego 6 pielęgniarek - poinformował w środę Baranowski.

Dodał, że do pracy wróciły też cztery opiekunki, które są zakażone i pracują wyłącznie z zakażonymi podopiecznymi. Posiłki przygotowuje troje pracowników kuchni w oddzielnym budynku.

- Wszyscy pracownicy są w kwarantannie razem z mieszkańcami. Pracownicy mają przygotowane pokoje do wypoczynku i zapewnione wyżywienie - zapewnił starosta.

Obecnie w drzewieckim DPS przebywa 72 podopiecznych - 40 osób z wynikiem negatywnym i 32 zakażonych. Obie grupy zostały od siebie odizolowane.

- Cały czas do DPS płynie pomoc rzeczowa, środków ochrony oraz żywności. Dziś odbieramy kolejne środki ochrony przekazane przez wojewodę łódzkiego - poinformował starosta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum