×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koronawirus dotarł na Ukrainę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 marca 2020 13:33

Na Ukrainie wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformował we wtorek (3 marca) tymczasowy szef centrum zdrowia społecznego Ihor Kuzin.

Koronawirus dotarł na Ukrainę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dzisiaj na Ukrainie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa - mówił na briefingu w Kijowie Laszko, który jest też głównym lekarzem sanitarnym Ukrainy. Dodał, że ministerstwo zwróciło się do osób, z którymi miał kontakt zakażony. Zaznaczył, że krąg tych osób jest "niewielki".

Tymczasowy szef centrum zdrowia społecznego Ihor Kuzin przekazał agencji Reutera, że zakażony mężczyzna przyjechał na Ukrainę z Włoch przez Rumunię.

W niedzielę Laszko informował, że w Czerniowcach jest przypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem. Zakażony mężczyzna podróżował po Włoszech razem z żoną. Po powrocie oboje poddali się izolacji w domu i po dwóch dniach, 28 lutego, u mężczyzny zaobserwowano objawy zakażenia. Następnego dnia trafił do szpitala w obwodzie czerniowickim.

Interfax-Ukraina informuje, że u żony nie zaobserwowano dotąd żadnych objawów zakażenia.

Wiceminister zdrowia wskazał, że wszystkie materiały i próbki zostały dodatkowo przekazane do laboratorium Światowej Organizacji Zdrowia.

Władze zapewniają, że wszystkie osoby ewakuowane z chińskiego miasta Wuhan, centrum epidemii koronawirusa, do miejscowości Nowy Sanżary w obwodzie połtawskim są zdrowe. Na Ukrainę ewakuowano w lutym 45 Ukraińców i 27 obcokrajowców, w tym dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum