XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Koronawirus a więzienia: wstrzymano widzenia w większości jednostek w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 17:30

Służba Więzienna wprowadziła zarządzenie mające na celu wstrzymanie widzeń w kolejnych 57 jednostkach penitencjarnych. Łącznie zarządzenie obowiązuje już w 152 spośród 172 jednostek - przekazała w środę (18 marca) PAP rzeczniczka Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

Od 12 marca we wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych dokonywany jest profilaktyczny pomiar temperatury ciała wszystkich osób wchodzących na ich teren. Fot. Archiwum

Rzeczniczka Służby Więziennej podkreśliła w środę, że decyzja o wstrzymaniu widzeń w kolejnych 57 jednostkach penitencjarnych została podjęta w porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną.

- Ograniczeniami w realizacji odwiedzin i wstrzymaniem zatrudnienia zewnętrznego osadzonych objęto już 152 areszty śledcze, zakłady karne i oddziały zewnętrzne - powiedziała ppłk Elżbieta Krakowska.

Zaznaczyła także, że szczegółowe informacje, dotyczące wprowadzonych zarządzeń, dostępne są na stronach internetowych poszczególnych jednostek penitencjarnych.

Wskazano również, że są to działania profilaktyczne po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom osadzonym oraz funkcjonariuszom i pracownikom więziennictwa. Z informacji przekazanej przez SW wynika, że ograniczenie wizyt może zostać wkrótce rozszerzone na pozostałe jednostki.

W 172 jednostkach penitencjarnych przebywa około 75 tys. osób. Każdego dnia w systemie pracy zewnętrznej pracuje ok 10 tys. osadzonych.

Od 12 marca we wszystkich aresztach śledczych i zakładach karnych dokonywany jest profilaktyczny pomiar temperatury ciała wszystkich osób wchodzących na ich teren. Kontroli poddawane były także osoby odwiedzające osadzonych. W przypadku stwierdzenia temperatury ciała przekraczającej 38 stopni, podejmowana jest decyzja o zakazie wejścia na teren jednostki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum