Koronawirus a psychika: w tym szpitalu ozdrowieńcy znajdą pomoc

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2021 14:45

W Centrum Zdrowia Psychicznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. powstaje grupa wsparcia dla osób po COVID-19, które mają problemy z koncentracją, pamięcią lub obserwują u siebie stany lękowe.

Koronawirus a psychika: w tym szpitalu ozdrowieńcy znajdą pomoc
Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim; FOT. Arch. RZ

Jak poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, dzięki wspólnym spotkaniom osób o podobnych przeżyciach będzie można bezpiecznie podzielić się własnymi odczuciami i wymienić doświadczenia z innymi.

- Osoby, które zgłoszą się chęć uczestnictwa w grupie mogą liczyć na wsparcie emocjonalne i pełne zrozumienie. Celem grupy jest wymiana doświadczeń w pokonywaniu trudności, zwalczanie bezradności, wymiana użytecznych informacji, a także szukanie wspólnych skutecznych rozwiązań - dodała Wiśniewska.

W trakcie spotkań prowadzone będą także treningi funkcji poznawczych, radzenia sobie ze stresem oraz treningu relaksacyjnego. Spotkania prowadzone będą przez wykwalifikowany personel - psycholożki, które na co dzień pracują w Centrum Zdrowia Psychicznego.

W celu zapisania się na zajęcia należy zatelefonować: 95 7331 790, 95 7331 706/707 lub wysłać maila na adres: czp@szpital.gorzow.pl.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zajęcia będą odbywały się we wtorki od godz. 15 i trwały 1,5 - 2 godziny.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum