Koronawirus. Do szkół wraca nauka zdalna. Są już pierwsze zakażenia

Autor: oprac. WOK • Źródło: gazeta.pl, RMF, Rynek Zdrowia06 września 2021 06:18

Koronawirus jest już w szkołach. Z Radomia i Warszawy napłynęły informacje o pierwszych w tym roku szkolnym zakażeniach SARS-CoV-2 w szkołach. W tych placówkach nauka będzie prowadzona w trybie zdalnym.

Koronawirus jest już w szkołach. Są pierwsze zakażenia; FOT. PAP/Mateusz Marek
  • Napływają już pierwsze informacje o zakażeniach koronawirusem w szkołach. Infekcja dopada zarówno uczniów, jak i nauczycieli
  • Koronawirusa wykryto u nauczyciela Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu
  • Zakażanie SARS-CoV-2 stwierdzono także jednego z uczniów szkoły podstawowej na warszawskim Ursynowie
  • W obu przypadkach zapadła decyzja o czasowym przejściu na naukę zdalną

Wraca nauka zdalna w niektórych szkołach

Koronawirusa wykryto u nauczyciela Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Zapadła już decyzja, że uczniowie będą uczyć się w trybie zdalnym.- Decyzją sanepidu, od dzisiaj do 9 września szkoła będzie prowadziła nauczanie zdalne - przekazała TVN24 w piątek, 3 września po południu Katarzyna Piechota - Kaim z biura prasowego radomskiego magistratu.

Jeśli nie będzie kolejnych zakażeń, to 10 września uczniowie będą mogli wrócić do szkoły.

Zakażanie koronawirusem stwierdzono także jednego z uczniów szkoły podstawowej na warszawskim Ursynowie. Jak informuje radio Eska, uczniowie zostali wysłani na kwarantannę i będą musieli uczyć się zdalnie do 11 września. Po tym okresie będą mogli powrócić do szkolnych ławek.

Dyrektorzy w tej dzielnicy właśnie dostają maile mówiące o tym, że akcja szczepień w szkołach to eksperyment. Więc to się tak niesamowicie zbiegło - mówi w rozmowie z radiem Eska - Joanna Gospodarczyk, dyrektorka warszawskiego biura edukacji.

Czytaj też: COVID-19. Szczepienia we wrześniu ruszą w szkołach. Jakie zasady obowiązują przy szczepieniach dzieci?

Czwarta fala. Co nas jeszcze czeka?

Z najnowszej prognozy dotyczącej rozwoju koronawirusa w Polsce wynika, że nawet osiem milionów osób jest podatnych na COVID-19 - podaje Gazeta Wyborcza.

- Szacujemy, że potencjał śmiertelności (w Polsce - red.) jeszcze jest między 35 tysięcy a 55 tysięcy osób, rozłożony na czas dojścia do odporności stadnej, jeśli się ludzie nie zaszczepią - powiedział w RMF FM dr Franciszek Rakowski, szef zespołu naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego.

Raport Ministerstwa Zdrowia z piątku, 3 września, nie pozostawia wątpliwości: czwarta fala nabiera rozpędu. - Mamy 349 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus - podał resort zdrowia. Najwięcej z województw: mazowieckiego (48), małopolskiego (41), śląskiego (34). Z powodu COVID19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 4 pacjentów.

Dla porównania tydzień temu, 27 sierpnia, resort informował o 258 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 20 sierpnia - o 212. Z kolei 3 sierpnia dane MZ mówiły o 164 nowych przypadkach koronawirusa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum