Korea Płd.: już 763 przypadki zakażenia koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2020 08:53

Do 763 wzrosła w Korei Płd. liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc Covid-19 - podało Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę (23 lutego) odnotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam 7 osób.

Korea Południowa jest drugim pod względem liczby zakażeń krajem na świecie po Chinach Fot. PTWP

Wcześniej informowano o pięciu potwierdzonych przypadkach zgonów wśród Koreańczyków z południa zakażonych koronawirusem, który zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób.

Według południowokoreańskich władz medycznych niemal połowa zakażonych to członkowie chrześcijańskiej sekty działającej w Daegu, Shincheonji, czyli Kościoła Jezusa, który powstał w marcu 1984 r. W niedzielę zarejestrowano 129 nowych przypadków wśród wiernych tej denominacji, co daje ogólną liczbę 429 zakażeń wśród członków sekty założonej przez 87-letniego Li Man Hi z Daegu.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan w Chinach, gdzie obok żywności sprzedawano również żywe, dzikie zwierzęta. Większość chińskich zakażeń i zgonów stwierdzono w prowincji Hubei, której stolicą jest właśnie Wuhan.

W całych Chinach zarejestrowano do tej pory 76 936 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu powikłań wywołanych ostrą niewydolnością układu oddechowego zmarło już 2442 osoby, głównie - w Hubei.

Korea Południowa jest drugim pod względem liczby zakażeń krajem na świecie po Chinach.

Decyzja władz ChRL o odizolowaniu prowincji Hubei od reszty Chin pomogła w zlokalizowaniu wirusa - wskazują chińskie media. W poniedziałek kilka prowincji w Chinach ogłosiły obniżenie poziomu alertu epidemiologicznego. Prowincje Junnan i Kuejczou obniżyły alert z poziomu 1 (najwyższego) do poziomu 3, z kolei prowincja Guangdong ze stolicą w Kantonie i prowincja Shanxi obniżyła poziom gotowości epidemiologicznej do poziomu 2.

W piątek prowincja Gansu ogłosiła jako pierwsza obniżenie poziomu alertu. W ślad za nią o dwa w czteropoziomowej skali obniżyła alert prowincja Liaoning.

W Hubei, gdzie jest najwięcej zakażonych i gdzie odnotowano najliczniejsze przypadki zgonów, nadal obowiązuje najwyższy poziom 1 alertu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum