Konkurs Zdrowa Gmina: zgłoszenia do 28 lutego

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2011 22:32

Celem konkursu Zdrowa Gmina jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych.

Konkurs Zdrowa Gmina: zgłoszenia do 28 lutego
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zaproszone zostały gminy z 6 województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego.

W ramach konkursu - organizowanego przez Polską Unię Onkologii - zostaną wyłonione gminy, które będą miały najwyższy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych (NPZChN) od marca do sierpnia 2011 r.

Zadaniem gmin biorących udział w tegorocznej edycji konkursu w pierwszym etapie będzie przeprowadzenie działań propagujących profilaktykę chorób nowotworowych - zwłaszcza w zakresie raka piersi, raka szyjki macicy i raka jelita grubego - w taki sposób, aby zmobilizować jak największą liczbę mieszkańców do wykonania badań skryningowych.

W drugim etapie ocenie podlegać będą opisy projektów działań promujących profilaktykę nowotworową, uwzględniające wydatkowanie nagrody głównej, tj. 100 000 zł.  Laureaci otrzymają tytuł Zdrowej Gminy oraz nagrody finansowe (I miejsce - 100 000 zł, II miejsce - 50 000 zł, III miejsce - 25 000 zł) na realizację działań opisanych w projektach.

Konkursowe zgłoszenia gmin z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego przyjmowane są do 28 lutego 2011 r.

Więcej informacji: www.konkurszdrowagmina.pl; e-mail: konkurs@konkurszdrowagmina.pl; tel.: 22 898 28 63.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum