Komunikat NFZ ws. pilotażu rejestru endoprotezoplastyk Dla wszystkich usługodawców zakładane jest udostępnienie rejestru endoprotezoplastyk od 1 lipca 2021 r. Fot. archiwum

NFZ opublikował komunikat dla usługodawców realizujących endoprotezoplastyki stawowe w ramach Centralnej Bazy Endoprotezoplastyk.

  • Od 1 maja 2021 r. rozpoczyna się drugi etap pilotażu rejestru endoprotezoplastyk
  • Do pilotażu przystępują wszyscy świadczeniodawcy z terenu sześciu oddziałów wojewódzkich NFZ
  • Drugi etap pilotażu prowadzony będzie do 30 czerwca 2021 r.

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od 1 maja 2021 r. rozpoczyna się drugi etap pilotażu rejestru endoprotezoplastyk wdrażanego na podstawie przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z 3 grudnia 2019 r. w sprawie rejestru endoprotezoplastyk.

Pilotaż w sześciu oddziałach NFZ

Do pilotażu przystępują wszyscy świadczeniodawcy z terenu sześciu oddziałów wojewódzkich NFZ (tj. małopolskiego mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego OW NFZ) na terenie których odbywał się pierwszy etap pilotażu u wybranego świadczeniodawcy.

Drugi etap pilotażu prowadzony będzie do 30 czerwca 2021 r. Dla wszystkich usługodawców zakładane jest udostępnienie rejestru endoprotezoplastyk od 1 lipca 2021 r.

Co w innych województwach?

Do tego czasu świadczeniodawcy z terenu pozostałych oddziałów wojewódzkich NFZ wprowadzają dane dotyczące wykonanych endoprotezoplastyk stawowych do Centralnej Bazy Endoprotezoplastyk na tych samych zasadach jak obecnie.

Materiały i instrukcje dotyczące pracy w rejestrze endoprotezoplastyk świadczeniodawcy otrzymają przed dniem uruchomienia rejestru.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych