Kołobrzeg: sześciu kolejnych pacjentów szpitala z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2020 13:24

Regionalny Szpital w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) otrzymał ostatnie dziewięć wyników testów na obecność koronawirusa u pacjentów objętego kwarantanną oddziału psychiatrycznego. Sześć osób jest zakażonych, trzy mają wynik negatywny - poinformowała rzeczniczka szpitala Patrycja Głomska.

Fot. Shutterstock

Mamy już wszystkie wyniki testów na obecność koronawirusa z próbek pobranych od 30 pacjentów i czterech z personelu oddziału psychiatrycznego objętego od niedzieli kwarantanną oraz od jednego pacjenta oddziału chorób wewnętrznych. Dziś rano otrzymaliśmy ostatnie wyniki dziewięciu pacjentów. Sześć potwierdziło zakażenie, trzy są ujemne - poinformowała w piątek Głomska.

Dodała, że łączna liczba zakażonych z oddziału psychiatrycznego to 21 osób, w tym dwie z personelu medycznego. Pierwsze wyniki potwierdzające chorobę u 15 osób były w środę. Pacjent z oddziału chorób wewnętrznych nie ma COVID-19.

Obecnie z 34 osób objętych kwarantanną na oddziale psychiatrycznym, pozostaje w nim 25 osób, w tym 12 zakażonych pacjentów.

Jeszcze w środę dwie osoby zakażone z personelu oddziału psychiatrycznego zostały przewiezione do jednoimiennego szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. Trafiła tam kilka dni wcześniej, ale z kwarantanny domowej, trzecia zakażona osoba z personelu jest hospitalizowana.

W piątek rano do Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przetransportowanych zostało siedmiu pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 z oddziału psychiatrycznego kołobrzeskiego szpitala. Decyzję w tej sprawie podjęli, jak podała w czwartek Głomska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki ds. świadczeń psychiatrycznych dla dorosłych oraz służby sanitarne.

W Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu, oprócz oddziału psychiatrycznego, od wtorku kwarantanną objęte są oddziały: rehabilitacyjny i kardiologiczny. Od poniedziałku zamknięte są dzienny oddział psychiatryczny i poradnia zdrowia psychicznego.

Szpital czeka na wyniki testów próbek pobranych w czwartek do badań na obecność koronawirusa od pięciu osób personelu i sześciu pacjentów oddziału kardiologicznego. Głomska poinformowała, że mają być znane jeszcze w piątek.

Na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie przebywa 20 pacjentów i trzy osoby z personelu, procedura pobierania materiału do badań na COVID-19 będzie przeprowadzana 14 i 15 kwietnia. Jak podała Głomska, decyzją sanepidu kwarantanna na obu oddziałach potrwa do 21 kwietnia.

Na Pomorzu Zachodnim odnotowano łącznie 184 zakażeń koronawirusem. Dwie osoby zmarły.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum