Kołobrzeg: kwarantanna na szpitalnym oddziale psychiatrycznym przedłużona do 25 kwietnia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2020 16:36

Decyzją sanepidu kwarantanna na oddziale psychiatrycznym zostaje przedłużona do 25 kwietnia. Jest nią objętych 22 pacjentów, w tym 11 zakażonych koronawirusem, oraz cztery osoby z personelu medycznego - powiedziała PAP w piątek (17 kwietnia) rzeczniczka Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu Patrycja Głomska.

Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Rzeczniczka szpitala poinformowała o decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kołobrzegu, zgodnie z którą personel medyczny oraz pacjenci przebywający w oddziale psychiatrycznym zostają objęci kwarantanną do 25 kwietnia. Wcześniejsza decyzja zakładała, że izolacja zakończy się 19 kwietnia.

Głomska powiedziała PAP, że u osób przebywających na oddziale psychiatrycznym ponownie pobrano materiał do badań na obecność koronawirusa. - Czekamy na wyniki tych testów - dodała.

Jak podała Głomska na oddziale psychiatrycznym jest obecnie 22 pacjentów, w tym 11 zakażonych. - Są izolowani. Opiekę nad nimi sprawują cztery osoby z personelu medycznego, w tym dwie, które z ujemnymi wynikami testów wróciły z kwarantanny domowej - powiedziała rzeczniczka.

Oddział psychiatryczny jest w kwarantannie od 5 kwietnia. Na początku były tam 34 osoby, w tym 30 pacjentów. U 21 osób, w tym dwóch osób personelu potwierdzono COVID-19. Do Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przetransportowanych zostało siedmiu pacjentów, jeden do szczecińskiego szpitala wojewódzkiego. Tam też trafiły osoby z personelu.

Od 7 kwietnia w kwarantannie są także oddziały rehabilitacyjny i kardiologiczny. Ta obowiązująca decyzja sanepidu ma zakończyć się 21 kwietnia. Wykonane jeszcze w ubiegłym tygodniu testy nie potwierdziły choroby u żadnej z osób przebywających na oddziale kardiologii - u sześciu pacjentów i pięcioosobowego personelu.

Natomiast na oddziale rehabilitacji ujemny wynik testu uzyskali wszyscy z 20 pacjentów, a w przypadku dwóch z czterech osób z personelu wynik był "wątpliwy". Testy powtórzono. Szpital czeka na wyniki. W konsultacji z sanepidem podjęto decyzję o przeniesieniu obu osób z personelu do jednego z utworzonych w Kołobrzegu izolatoriów.

6 kwietnia szpital zamknął do odwołania dzienny oddział psychiatryczny i poradnię zdrowia psychicznego.

PAP - Inga Domurat

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum