Kołobrzeg: 7 pacjentów szpitala z COVID-19 czeka transport do kliniki psychiatrii w Szczecinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2020 16:45

Do Kliniki Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie będzie transportowanych w piątek (10 kwietnia) siedmiu pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 z objętego kwarantanną oddziału psychiatrycznego Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu - poinformowała rzeczniczka szpitala Patrycja Głomska.

Na objętym od niedzieli izolacją oddziale psychiatrycznym kołobrzeskiego szpitala z 15 osób po piątkowym transporcie, pozostanie sześcioro chorych na COVID-19. Fot. Shutterstock

Rzeczniczka podała w czwartek (9 kwietnia), że o transporcie 10 kwietnia siedmiu zakażonych pacjentów zdecydowali konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki ds. świadczeń psychiatrycznych dla dorosłych oraz służby sanitarne.

Głomska poinformowała również, że już w środę dwie osoby zakażone z personelu oddziału psychiatrycznego zostały przewiezione do jednoimiennego szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. Trafiła tam kilka dni wcześniej, ale z kwarantanny domowej, trzecia zakażona osoba jest częścią personelu; jest hospitalizowana.

Na objętym od niedzieli izolacją oddziale psychiatrycznym kołobrzeskiego szpitala z 15 osób, u których w środę potwierdzono zakażenie, po piątkowym transporcie, pozostanie sześcioro chorych na COVID-19. Ponadto u 11 osób, w tym dwóch pracowników izolowanego oddziału, testy dały ujemny wynik. Dziewięcioro pacjentów, w tym jeden z oddziału chorób wewnętrznych, czeka na wyniki.

W Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu, oprócz oddziału psychiatrycznego, od wtorku kwarantanną objęte są oddziały: rehabilitacyjny i kardiologiczny. Od poniedziałku zamknięte są dzienny oddział psychiatryczny i poradnia zdrowia psychicznego.

W czwartek pobrane zostaną próbki do badań na obecność koronawirusa od pięciu osób personelu i sześciu pacjentów oddziału kardiologicznego. Na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie przebywa 20 pacjentów i trzy osoby z personelu, ta procedura będzie przeprowadzana 14 i 15 kwietnia. Jak podała Głomska, decyzją sanepidu kwarantanna na obu oddziałach potrwa do 21 kwietnia. "To trudna sytuacja, bo personel i pacjenci objęci kwarantanną, pozostaną na święta w szpitalu" - powiedziała rzeczniczka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum