Kolejne szpitale ograniczają przyjęcia. Powód: zakażenia koronawirusem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 października 2020 12:21

Szpitale w Kłobucku, Częstochowie, Blachowni, Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Nowej Dębie czy Jarosławiu to tylko niektóre placówki na mapie Polski walczące w ostatnich dniach z zakażeniami koronawirusem. Trwają w nich tzw. dochodzenia epidemiologiczne, lecznice ograniczają przyjęcia.

Kolejne szpitale ograniczają przyjęcia. Powód: zakażenia koronawirusem
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Joanna Maruszczyk, dyrektorka szpitala powiatowego w Kłobucku, informuje o 7 "dodatnich" pacjentach, a jeszcze nie wszyscy mają zrobione testy. Chorują też lekarz, pielęgniarka i salowa oraz dwie pielęgniarki w filii lecznicy w Krzepicach. Szpital niebawem podejmie decyzje w kwestii organizacji przyjęć. 

W Częstochowie pacjentów nadal nie przyjmuje chirurgia ogólna, urazowa oraz urologia Miejskiego Szpitala Zespolonego. 3 października zakażonych było 8 pracowników bloku operacyjnego, dwa dni później doszły kolejne dwie osoby. Chorych nie przyjmuje też oddział chorób płuc, bo okazało się, że zakażony jest lekarz i pacjent. Z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny wstrzymał przyjęcia na psychiatrię - "pozytywny" okazał się lekarz, pacjenci czekają na testy - pisze Gazeta Wyborcza.

W szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u personelu oddział chirurgii ogólnej. Wprowadzono tymczasowe ograniczenie wykonywania planowych zabiegów operacyjnych.

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie ognisko COVID-19 jest aktywne od kilkunastu dni. W wyniku badań przesiewowych łącznie potwierdzono wynik dodatni u 21 osób z personelu medycznego. Kolejne ognisko znajduje się w szpitalu w rzeszowskim szpitalu Pro Familia. Potwierdzono tam 16 pozytywnych przypadków u osób z personelu medycznego - do 11 października wstrzymano udzielanie wszystkich świadczeń planowych.

W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu do 4 października wynik dodatni pojawił się badaniach 32 osób. Wśród nich jest 8 pacjentów i 24 osoby z personelu. W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy.

Kolejne ognisko znajduje się w szpitalu w Nowej Dębie. W poniedziałek (5 października) wiadomo było o wyniku dodatnim u 11 osób: 4 osób personelu i 7 pacjentów.

W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu w poniedziałek potwierdzono łącznie 16 wyników dodatnich.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum