Kolejne ognisko zakażeń w Domu Pomocy Społecznej, tym razem w Łódzkiem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 11:41

39 osób z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy jest zakażonych koronawirusem. Pozytywny wynik testu mają 23 osoby z personelu i 16 podopiecznych placówki - poinformował starosta opoczyński Marcin Baranowski. Zakażonych może być więcej, bo nie ma jeszcze wszystkich wyników pobranych próbek.

W DPS przebywają głównie osoby starsze i schorowane Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Starosta Baranowski poinformował, że badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano w piątek 131 osób z personelu i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Ich wyniki spływają sukcesywnie.

- Obecnie otrzymaliśmy wyniki 82 testów. Łączna liczba zakażeń w DPS dotyczy 39 osób - 16 podopiecznych domu i 23 osób z personelu. To 36 osób z gminy Drzewica (20 pracowników i 16 podopiecznych DPS), a także dwie osoby z gminy Opoczno i jedna z gminy Rusinów (powiat przysuski) - przekazano w komunikacie przedstawiającym sytuację z godz. 23.45 w sobotę.

Zapewniono, że żaden z podopiecznych DPS, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

- O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji - wyjaśniono.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum