PAP/Rynek Zdrowia | 10-04-2021 15:32

Kolejne 28 łóżek dostępnych w szpitalu tymczasowym w Poznaniu

Szpital tymczasowy działający na terenie MTP zwiększył bazę łóżkową o kolejne 28 miejsc. Cały czas poszukiwani są medycy, gotowi podjąć pracę w tymczasowej lecznicy.

Wojewoda wielkopolski powiększył bazę łóżek covidowych w szpitalu tymczasowym; FOTO: SzpitalTargi.pl

  • W szpitalu tymczasowym zlokalizowanym w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zwiększono o 28, bazę łóżkową
  • Powiększenie liczby dostępnych łóżek było możliwe dzięki uzupełnieniu kadry medycznej

W sobotę służby wojewody wielkopolskiego podkreśliły, że powiększenie liczby dostępnych łóżek w szpitalu tymczasowym nastąpiło dzięki możliwości uzupełnienia kadry medycznej o kolejne zespoły lekarzy i pielęgniarek wspieranych przez studentów uniwersytetu medycznego. 

Obecnie lecznica dysponuje 356 miejscami dla pacjentów rozlokowanych w trzech targowych halach. W piątek służby wojewody raportowały, że w szpitalu tymczasowym na poznańskich targach zajęte były 324 łóżka z 328 dostępnych.

- Dziękuję personelowi medycznemu zaangażowanemu w walce z Covid-19 w szpitalach całej Wielkopolski za poświęcenie i pracę, szczególnie w tym trudnym czasie epidemii. Dziś w całym województwie z dostępnych 3849 łóżek dla pacjentów z Covid-19 wolnych jest 747 - powiedział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Izba apeluje do kadr o pomoc w szpitalach tymczasowych

Wielkopolska Izba Lekarska zaapelowała do medyków o zgłaszanie się do pracy w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Jak podkreślono, dalszy rozwój szpitala i możliwości niesienia pomocy chorym z Covid-19 limituje obecnie tylko kadra lekarska. Dla stworzenia każdego kolejnego modułu opieki liczącego 28 łóżek potrzeba dziewięciu lekarzy.

-Wskutek ciągłej presji epidemicznej szpital rozrósł się już do 11 oddziałów internistycznych oraz oddziału dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej. Placówka na chwilę obecną zatrudnia 918 osób, w tym 145 lekarzy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów potrzebni są jednak kolejni medycy - podała WIL.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w sobotę 2530 przypadków zakażeń koronawirusem u mieszkańców województwa wielkopolskiego. Minionej doby w regionie z powodu Covid-19 lub chorób współistniejących zmarło 51 osób.