Kluczbork: szpital powiatowy wstrzymuje przyjęcia i wypisy, powodem jest koronawirus

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2020 11:07

Z dniem 27 maja kluczborski szpital został zamknięty z powodu koronawirusa. Wstrzymano zarówno przyjęcia, jak i wypisy. Wprawdzie ognisko SARS-CoV 2 znajduje się nie w samym szpitalu, tylko w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie, ale pracownicy obu placówek mieli ze sobą kontakt.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Testy wykazały, że koronawirusem zakażonych jest 5 pracowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wołczynie; placówka ta jest oddziałem Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Dlatego też zarząd podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć i wypisów pacjentów. Cały personel oraz wszyscy pacjenci szpitala zostaną przebadani.

W ramach badań przesiewowych przebadano pracowników wszystkich w Domach Pomocy Społecznej w Kluczborku i Gierałcicach oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wołczynie. 5 zakażonych pracowników ZOL-u w Wołczynie nie ma objawów koronawirusa, są to zatem tzw. pacjenci bezobjawowi.

Dotychczas powiat kluczborski był najmniej doświadczony koronawirusem. Długo było tylko 2 zakażonych. Oboje są już ozdrowieńcami. Teraz doszło pięciu kolejnych chorych.

Więcej: nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum