Kłodzko: dwa przypadki odry w szpitalu powiatowym

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2017 12:57

W Szpitalu Powiatowym w Kłodzku odnotowano dwa przypadki odry. Pierwszy dotyczy 6-letniego chłopca pochodzącego z Rumunii, który już wyjechał za granicę - nie wiadomo, czy był szczepiony. Kilka dni później zachorował niespełna 9-miesięczny chłopczyk.

Kłodzko: dwa przypadki odry w szpitalu powiatowym
Specjalista ocenia, że coraz częstsze przypadki odry to efekt działalności tzw. ruchów antyszczepionkowych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Po konsultacji z Kliniką Pediatrii i Chorób Infekcyjnych chłopiec został przewieziony do Wrocławia. Jego stan poprawia się, jednak nadal musi pozostać w szpitalu - informuje Radio Wrocław.

Kierownik kliniki, prof. Leszek Szenborn zwraca uwagę, że 9-miesięczne dziecko miało przypadkowy kontakt z chorym na odrę. Samo nie mogło być jeszcze zaszczepione, ponieważ skojarzone szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce wykonywane jest - zgodnie z kalendarzem - w 12-13. miesiącu życia.

Specjalista ocenia, że coraz częstsze przypadki odry to efekt działalności tzw. ruchów antyszczepionkowych. Wskazuje, że w Rumunii odnotowano dotychczas w br. 7,5 tys., zachorowań oraz 31 przypadków śmiertelnych. Z kolei we Włoszech, gdzie nasilają się protesty przeciwko obowiązkowym szczepieniom, zanotowano 2,5 tys. zachorowań i 3 przypadki śmiertelne.

Więcej: radiowroclaw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum