Kielce: zamieszanie wokół rehabilitacji

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2012 14:02

Wokół kontraktu na rehabilitację leczniczą w ośrodku dziennym, który pozyskał w konkursie (obok innych placówek) NZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Kielcach, powstało duże zamieszanie. Placówki, która kontraktu nie uzyskały, czynią Ośrodkowi zarzuty, że "jeszcze nie podjął świadczenia usług" choć ma kontrakt od 1 stycznia.

Konkurencja, która czuje się poszkodowana, zarzuca Świętokrzyskiemu OW NFZ, że nie sprawdził, z kim podpisuje umowę, i chce zgłosić doniesienie w tej sprawie do prokuratury.

- NZOZ Ośrodek Rehabilitacji jest nową placówką, która świadczy usługi w tym zakresie. Nie mieliśmy na nią żadnych skarg, ani nawet sygnałów od pacjentów, że coś jest nie w porządku - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Szczepanek, rzecznik Świętokrzyskiego OW NFZ.

- Jednak już przeprowadziliśmy tam dwie kontrole. Pierwszą, żeby sprawdzić, czy wszystko, co zostało zdeklarowane w dokumentacji konkursowej, jest zgodne z prawdą. I tak rzeczywiście było - stwierdza rzecznik.

- W czasie drugiej kontroli nasi kontrolerzy mieli uwagę jedynie do tego, że tablica z informacją o kontrakcie z NFZ została umieszona nie na fasadzie budynku, a jedynie w oknie placówki - dodaje Beata Szczepanek.

I zaznacza, iż w czasie kontroli przyjmowani byli także pacjenci, co przeczy zarzutom podnoszonym przez konkurencję, że placówka ma zacząć dopiero działać od 12 stycznia.

Beata Szczepanek przypomina, że w tym roku w konkursie na rehabilitację nie odgrywała znaczącej roli cena za usługi proponowana przez świadczeniodawców, bo wszyscy zaproponowali jednakową. O wynikach konkursu decydowało doświadczenie i personel, który gwarantował dobry poziom usług oraz jakość i ilość sprzętu będącego na wyposażeniu placówek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum