Echo Dnia/Rynek Zdrowia | 17-01-2017 10:42

Kielce: wraca izba wytrzeźwień

Dawna Izba Wytrzeźwień w Kielcach znowu będzie przyjmować pijanych. Za ich pobytu  w placówce zapłaci miasto.

Nietrzeźwi pacjenci to zmora wielu SOR. Fot. archiwum

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, który prowadzi Ośrodek Interwencyjno-Terapeutyczny na miejscu dawnej Izby Wytrzeźwień podpisał umowę z władzami samorządu wojewódzkiego, Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach  i Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego na przywożenie pijanych do ośrodka - podało Echo Dnia.

Tym samy skończy się problem szpitala, gdzie obecnie trafiali pijani. W placówce  całą dobę będzie dyżurować lekarz i felczer, którzy będą udzielać pomocy trafiającym tam osobom nietrzeźwym lub w razie potrzeby skierują ich do danej placówki medycznej. 

Wcześniej mnożyły się incydenty z udziałem agresywnych nietrzeźwych, do jakich dochodziło na oddziale ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

W Kielcach izb wytrzeźwień została zlikwidowana w 201o r. Od tamtej pory kłopoty z nietrzeźwymi pacjentami stalī się permanentne. Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informował, że np. w 2014 roku, policja w szpitalu interweniowała aż 996 razy, w tym większość zgłoszeń dotyczyła właśnie incydentów z udziałem osób upojonych alkoholem.

 

Więcej: www.echodnia.eu