Kielce: w WSZ powstanie również centrum urazowe dla dzieci?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2016 17:45

Podczas wizyty w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz nie wykluczył, że w placówce, po utworzeniu Centrum Urazowego dla dorosłych, w kolejnych latach powstanie Centrum Urazowe dla dzieci.

Kielce: w WSZ powstanie również centrum urazowe dla dzieci?
Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz podczas wizyty w kieleckim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Fot. Materiał prasowy

Jak informuje kielecki szpital, wiceminister wizytował w piątek (2 grudnia) szpital na kieleckim Czarnowie, by sprawdzić jak idą przygotowania do stworzenia Centrum Urazowego dla dorosłych. Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało inwestycję.

Na projekt związany z rozbudową Szpitalnego Oddziały Ratunkowego i jego doposażeniem, mają być przeznaczone środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z działania 9.1. Szpital przygotowuje ostateczny wniosek, jaki jest wymagany w aplikowaniu o środki unijne. Będzie to pierwsze takie centrum w województwie świętokrzyskim.

Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz zwiedził pawilon pediatryczny Szpitala Zespolonego w Kielcach, na bazie którego - jak przyznał - być może będzie mogło powstać Centrum Urazowe dla dzieci.

- Jestem zbudowany tym co zobaczyłem, szpital ma potencjał do utworzenia CUDu , choć co prawda są jeszcze potrzeby kadrowe, konieczność rozbudowy i stworzenia wymogów odpowiadających Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu - powiedział po wizytacji Marek Tombarkiewicz.

Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zapowiedział, że placówka uruchomi procedury niezbędne do rozpoczęcia starań, by w WSzZ mogło powstać Centrum Urazowe dla dzieci.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum