Kielce: uczestnicy pogrzebu Jerzego Pilcha zakażeni koronawirusem?

Autor: WP.pl/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2020 10:35

Po uroczystościach pogrzebowych Jerzego Pilcha, które miały miejsce w Kielcach, do tamtejszego sanepidu zgłosiło się kilka osób z niepokojącymi objawami. Instytucja oficjalnie potwierdziła jeden przypadek koronawirusa, ale ma być ich więcej.

W ostatnim pożegnaniu pisarza, dramaturga, scenarzysty filmowego uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Fot. Fotolia

Jak podaje portal WP.pl, kilku anonimowych uczestników pogrzebu potwierdziło redakcji, że wykryto u nich koronawirusa. Mieli wykonać testy na tzw. "własną rękę".

Jeden z nich przekazał, że przez trzy godziny próbował się dodzwonić do sanepidu, skierowano go do zwykłej przychodni. W końcu zdecydował się sam zapłacić za test, bo chciał uniknąć wizyty w szpitalu zakaźnym. O tym, że jest zakażony koronawirusem dowiedział się 17 czerwca.

Jerzy Pilch zmarł 29 maja w wieku 67 lat, został pochowany 4 czerwca w Kielcach. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się nabożeństwem żałobnym, które odprawione zostało w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy.

WP.pl podaje, że w kościele krzesła były ustawione jedno przy drugim. Żałobnicy mieli maseczki, ale nie zachowywali większych odstępów. Niektórzy nie weszli do środka. Na samym cmentarzu było kilkadziesiąt osób już bez maseczek.

Więcej: wp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum