Kielce: rusza ambulatorium okulistyczne w ramach kontraktu z NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2015 11:12

Od najbliższego poniedziałku (9 lutego) otwarte zostanie ambulatorium okulistyczne w Kielcach. Będzie przyjmować w godzinach popołudniowych pacjentów w nagłych stanach, po to by odciążyć SOR.

Kielce: rusza ambulatorium okulistyczne w ramach kontraktu z NFZ

Jak informuje Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ, Fundusz zakontraktował te usługi, aby zwiększyć dostępność do tych świadczeń, a przede wszystkim, by odciążyć jedyny w mieście Szpitalny Oddział Ratunkowy na Czarnowie. 

Ambulatorium mieści się w NZOZ Artimed. Będzie czynne w godzinach popołudniowych, a także w sobotę do południa. Pacjenci w nagłych stanach nie potrzebują skierowania.

Chorzy mieli ogromny problem z uzyskaniem porady okulisty w stanach nagłych, kiedy np. coś wpadło im do oka. Jedyny w Kielcach oddział ratunkowy nie był w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących. Wprawdzie działa już jedno ambulatorium okulistyczne Okoklinik, które udziela pomocy w nagłych przypadkach, ale to nie wystarczyło.

W efekcie pacjenci jeździli od gabinetu do gabinetu, bo rzadko który okulista posiadający kontrakt z NFZ chciał im pomóc. NFZ liczy, że teraz dzięki dodatkowej przychodni uda się rozwiązać problem. 

Więcej: kielce.gazeta.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum