Kielce: rozpoczyna się rekrutacja personelu do pracy w szpitalu tymczasowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 października 2020 07:31

Do 20 listopada ma być gotowy szpital tymczasowy w Targach Kielce. Trwają prace przygotowawcze do utworzenia nowej placówki i rekrutacja personelu medycznego.

Kielce: rozpoczyna się rekrutacja personelu do pracy w szpitalu tymczasowym
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Na potrzeby szpitala przygotowane zostaną cztery hale wystawiennicze Targów Kielce. Dwie z nich będą przeznaczone dla chorych na COVID-19. W kolejnej wyznaczona zostanie tzw. strefa czysta z bazą diagnostyczną, m.in. tomografem, RTG, częścią laboratoryjną i administracyjną. Czwarta hala przeznaczona będzie do bezpiecznego wejścia dla personelu, gdzie będą szatnie, natryski i przebieralnie.

Docelowo w szpitalu tymczasowym przygotowanych ma zostać 300 miejsc (z możliwością rozbudowy do 1000) dla chorych na COVID-19, w tym około 50 miejsc respiratorowych.

Anna Mazur Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który ma być placówką merytorycznie odpowiedzialną za funkcjonowanie szpitala w Targach, poinformowała PAP, że w najbliższych dniach rozpocznie się rekrutacja personelu medycznego.

- Do pracy tymczasowej poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, salowe, opiekunowie medyczni, pracownicy obsługi technicznej. Zapraszamy do współpracy. Rekrutacja będzie prowadzona za pośrednictwem strony www.szpitalswietokrzyski.pl - zaznaczyła.

Dodała, że pracownicy WSzZ indywidualnie skontaktują się z osobami, które wyrażą gotowość do pracy w nowym podmiocie. Docelowo w szpitalu ma pracować od 30 do 50 lekarzy, około 200 pielęgniarek i 50 osób personelu pomocniczego. Sprzęt medyczny będzie pochodził głównie z Agencji Rezerw Materiałowych.

- Sprzęt będzie użyczony bezpłatnie. Mamy już asortyment podstawowy. Możemy liczyć m.in. na jeden tomograf, co najmniej jeden aparat RTG, pełną bazę łóżkową, monitorową i respiratorową. Sprzęt będzie pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych w 80 proc. - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej wojewoda świętokrzyski.

Szpital tymczasowy w Targach Kielce ma być gotowy do 20 listopada. Koszt jego budowy wyniesie około 4 mln zł.

Kolejnym rozwiązaniem rozważanym przez władze województwa jest przygotowanie miejsc dla chorych na COVID-19 w Uzdrowisku Busko-Zdrój, gdzie może znaleźć się miejsca dla kolejnych 1000 pacjentów.

Wiktor Dziarmaga (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum