Kielce: powstaje nowy oddział leczenia nerwic

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2019 12:07

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy reaktywuje Oddział Leczenia Nerwic. Nowy oddział powstanie jednak w zupełnie innym miejscu niż dotychczas. Dyrekcja planuje wybudowanie nowego pawilonu, do którego trafią pacjenci cierpiący na nerwice, obok oddziału dziennego, przy ul. Kusocińskiego w Kielcach.

Kielce: powstaje nowy oddział leczenia nerwic
Fot. archiwum

Jak podkreśla Mariola Grzesik, p.o. dyrektora ŚCP w Morawicy wszystkie oddziały psychiatryczne zarówno stacjonarne jak i dziennie w Kielcach i Morawicy są obłożone w 100 procentach. W takim wypadku istotną potrzebą stało się jak najszybsze ponowne stworzenie zlikwidowanego Oddziału Leczenia Nerwic.

Taki oddział istniał w Morawicy kilkadziesiąt lat. Został jednak zamknięty, a chorych rozlokowano po innych oddziałach psychiatrycznych. Zamknięcie oddziału, który mieścił się na parterze czterokondygnacyjnego budynku było konieczne, ponieważ od wielu lat użytkowano tylko parter a pozostałe kondygnacje stały puste. Takie rozwiązanie bardzo obciążało budżet szpitalny. Ponadto budynek wymagał gruntownego remontu.

Zarządzający placówką zdecydowali, że oddział zaburzeń nerwicowych powstanie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach nieopodal oddziału dziennego. Dyrekcja planuje wybudowanie nowego pawilonu o powierzchni ok. 400 mkw. Dzięki lokalizacji pacjenci potrzebujący pomocy będą mieć o wiele bliżej do lekarza i psychoterapeuty.

Więcej: echodnia.eu 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum