Kielce: nowe zakażenia koronawirusem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 20:37

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w poniedziałek w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. - Zakażeni to pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i jeden z pacjentów Kliniki Neurochirurgii - przekazała rzeczniczka placówki Anna Mazur-Kałuża.

Źródłem zakażenia pracownika kliniki był najprawdopodobniej bezobjawowy pacjent Fot. Shutterstock

- Źródłem zakażenia pracownika kliniki był najprawdopodobniej bezobjawowy pacjent - podała rzeczniczka.

Test wykazał również, że chory z powodu koronawirusa jest jeden z pacjentów neurochirurgii.  - W przypadku tej osoby zachowano wszelkie środki ostrożności i procedury. Pacjent po przyjęciu do kliniki miał wykonany test, którego wynik był ujemny. Ponieważ po kilku dniach wystąpiły u niego niepokojące objawy, test powtórzono i tym razem wynik badania w kierunku koronawirusa był dodatni - zaznaczyła rzeczniczka szpitala.

- Testujemy obecnie wszystkie osoby, które mogły mieć bezpośredni kontakt z zakażonymi. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu - dodała. W sobotę został zamknięty Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego placówki. Stało się tak po tym, gdy potwierdzono tam ognisko COVID-19. Dotychczas zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono na tym oddziale u czterech pielęgniarek.

Kolejne dwa przypadki koronawirusa potwierdzono także w Szpitalu Kieleckim. To pracownicy personelu medycznego. Łącznie wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u sześciu osób, wśród nich był pracownik SOR.

W placówce nadal pozostaje zamknięty oddział chirurgii, natomiast oddział ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów internistycznych.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum