×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: na laryngologii zacznie się remont, potrwa dwa miesiące

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 24 listopada 2015 15:26

Na początku grudnia rozpocznie się remont Kliniki Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Modernizacja ma potrwać dwa miesiące. Na ten czas jednostka zostanie przeniesiona na III piętro.

Kielce: na laryngologii zacznie się remont, potrwa dwa miesiące
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, lecznica ograniczyła już przyjmowanie pacjentów do Kliniki Otorynolaryngologii. Od wtorku (24 listopada) przez okres dwóch tygodni, na oddział przyjmowani będą pacjenci w stanach zagrożenia życia. Natomiast, po zorganizowaniu zastępczego bloku operacyjnego, szpital osobnym komunikatem poinformuje o wznowieniu planowych zabiegów operacyjnych na laryngologii.

Remont kliniki ma potrwać około dwóch miesięcy. Na oddziale mają być m.in.: wymienione zużyte podłogi, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne. Pomalowane zostaną ściany.

Laryngologia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach była ostatnio modernizowana kilkanaście lat temu. Remont jest konieczny, ze względu na dbałość o warunki sanitarno-epidemiologiczne i spełnienie wymogów zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Z powodu uciążliwości związanych z pracami, liczba pacjentów przyjmowanych w czasie trwania remontu do Kliniki Otorynolaryngologii będzie ograniczona. Szefostwo kliniki prosi o kierowanie chorych do innych oddziałów laryngologicznych w regionie w: Skarżysku-Kamiennej, Staszowie, Końskich, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Pacjenci onkologiczni powinni trafiać do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze