Kielce: koronawirus w Centrum Matki i Noworodka, wstrzymano przyjęcia

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 03 września 2020 09:59

Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach wstrzymała przyjęcia na oddział ginekologiczny oraz do poradni endokrynologiczno-ginekologicznej i ginekologicznej. Powodem jest stwierdzenie u co najmniej dziewięciu osób personelu medycznego zakażenie koronawirusem.

Kielce: koronawirus w Centrum Matki i Noworodka, wstrzymano przyjęcia
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach, sytuacja już wydaje się opanowana. Wszystko zaczęło się od informacji, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u członka rodziny jednej z pracownic oddziału ginekologicznego lecznicy. W poniedziałek (31 sierpnia) przeprowadzono badania części osób z jej najbliższego otoczenia. Okazało się, że spośród 14 osób, dziewięć ma pozytywny wynik testu.

Jak mówi dyrektor Szpak, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu epidemiologicznego z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że miejscem zakażenia pracowników nie był szpital, a spotkanie towarzyskie, które odbyło się kilkanaście dni wcześniej.

W związku z tą sytuacją wstrzymane zostały przyjęcia na oddział ginekologiczny oraz do poradni endokrynologiczno-ginekologicznej i ginekologicznej szpitala. Pozostałe oddziały pracują normalnie. Prowadzone są prace dezynfekcyjne i przygotowawcze. Oddział ginekologii ponownie ma zostać otwarty 14 września. Plusem jest to, że znajduje się w odrębnym budynku, ma odrębny personel, więc pozostałe świadczenia, takie jak porody, czy oddziały patologii ciąży i neonatologiczny funkcjonują normalnie.

Więcej: onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum