XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Podstawowa opieka zdrowotna – o zmianach zapowiadanych i wdrażanych

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Kielce: kolejne dziecko zmarło z powodu sepsy

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2018 18:03

Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z powodu sepsy zmarło w piątek (23 marca) kolejne dziecko - trzecie w tym roku - podaje Echo Dnia. Lecznica zaznacza, że tym razem podłoże sepsy było zupełnie inne niż w dwóch ostatnich śmiertelnych przypadkach.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

W styczniu br. na posocznicę zmarła nastolatka. Niedawno, bo w nocy z 19 na 20 marca, doszło do kolejnej tragedii - sepsa zabrała dwulatka - przypomina Echo Dnia.

Do kieleckiego szpitala od początku roku trafiło kilkoro małych pacjentów z podejrzeniem sepsy. Oddziały pediatryczne Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach to jedyne miejsce w województwie, gdzie trafiają takie przypadki.

Lekarze w Kielcach nie przestają bić na alarm - sposobem ochrony przed chorobą są szczepienia przeciwko meningokokom, czyli bakteriom mogącym wywoływać m.in. sepsę meningokokową.

- W strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego działają jedyne w regionie specjalistyczne oddziały pediatryczne. Z tego powodu trafiają do nas wszystkie najtrudniejsze przypadki i, niestety, w skali szpitala jest około tysiąca zgonów rocznie - wyjaśnia Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka prasowa szpitala.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum