Kielce: klinika laryngologii otwarta po remoncie

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2016 16:23

Klinika Otorynolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach została symbolicznie otwarta w poniedziałek (22 lutego) po trwającym ponad dwa miesiące remoncie. - Pacjenci będą zadowoleni z lepszych warunków - mówił w trakcie uroczystości Tadeusz Mierzwa, kierownik kliniki.

Po ponad dwóch miesiącach, na oddziale laryngologii szpitala wznowiono planowe operacje. Fot. mat. prasowe

Na oddziale wykonano m.in.: nowe posadzki, podwieszane sufity, instalacje: elektryczną i oświetleniową, pomalowano ściany oraz wyremontowano łazienki w części dziecięcej i dla dorosłych. Lekarze zyskali dodatkowy pokój. Klinikę wyposażono w nowe meble.

Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zaznaczył, że pieniądze na remont udało się wygospodarować ze środków własnych placówki. Modernizacja była związana z realizacją programu dostosowawczego.

Po ponad dwóch miesiącach na oddziale laryngologii szpitala wznowiono planowe operacje. Wzywani są pacjenci, których zabiegi nie doszły do skutku ze względu na ograniczenia w związku z trwającymi pracami.

Klinika Otorynolaryngologii WSzZ, w obecnej lokalizacji, działa od 1968 roku, czyli od początku istnienia szpitala. Zespół oddziału tworzy 10 lekarzy i ponad 20 pielęgniarek. Kierownik kliniki – Tadeusz Mierzwa jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie laryngologii.

W oddziale, który liczy 33 łóżka z miejscami dziecięcymi, wykonuje się m.in.: operacje migdałków podniebiennych, przegrody nosa i zatok obocznych nosa wraz z operacjami polipów, zabiegi z zakresu nowotworów głowy i szyi.

Jak podaje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy szpitala, klinika laryngologiczna WSzZ w Kielcach jest jedynym miejscem w województwie świętokrzyskim, gdzie przeprowadza się operacje otologiczne, z zakresu schorzeń uszu. Szpital stara się o kontrakt z NFZ na rozpoczęcie zabiegów operacyjnych nowoczesna metodą, polegającą na wszczepianiu implantów BAHA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum