Kielce: dziecko nie doczekało się pomocy, bo pediatra nie przyszedł na dyżur

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 października 2016 13:35

Czterolatka z gorączką nie otrzymała pomocy w przychodni nocnej i świątecznej opieki medycznej na kieleckim osiedlu Na Stoku. Czekała już w kolejce do lekarza, ale okazało się, że pediatra nie przyszedł na dyżur.

Kielce: dziecko nie doczekało się pomocy, bo pediatra nie przyszedł na dyżur
Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej oferujące pomoc pediatrów były premiowane w konkursach i miały większe szanse na zdobycie kontraktu. Fot. Archiwum

Zdaniem Beaty Szczepanek, rzeczniczki Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, rodzice powinni napisać skargę, wówczas Fundusz wyjaśni zaistniałą sytuację. Wskazuje, że powinien je przyjąć dyżurujący w tym czasie internista. W zależności od stanu zdrowia dziecka mógł albo przepisać leki, albo poradzić rodzicom, by udali się do innej placówki lub na izbę przyjęć w szpitalu.

NFZ nie oczekuje od poradni nocnej i świątecznej opieki medycznej, by dyżurowali w niej pediatrzy, jednak przychodnie oferujące pomoc tych specjalistów były premiowane w konkursach i miały większe szanse na zdobycie kontraktu. I taką ofertę w konkursie złożył właściciel przychodni specjalistycznej Na Stoku.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum