Kielce: duża popularność bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2012 19:33

8,5 tysiąca kielczan skorzystało do tej pory z bezpłatnego programu szczepień przeciwko grypie - informuje Anna Dusza-Ciechanowska z Urzędu Miasta Kielce. Na szczepionki dla osób powyżej 55 roku życia miasto wydało prawie 380 tys. zł.

Kielce: duża popularność bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

- Łącznie zakupiliśmy szczepionki dla 12 tys. 665 osób. Na dziś 67 proc. programu zostało zrealizowane - mówi Anna Dusza-Ciechanowska. Podkreśla jednocześnie, że program jest bardzo popularny wśród mieszkańców.

- Jest on realizowany od 2006 r., ludzie przez ten czas zdążyli się przekonać, że warto się zaszczepić. Część osób już w sierpniu dopytuje, kiedy będą najbliższe szczepienia, pilnują terminów - tłumaczy.

Kielecki program bezpłatnych szczepień adresowany jest do wszystkich mieszkańców miasta, którzy ukończyli 55 lat. Jak wynika z miejskich statystyk, najchętniej korzystają z niego kobiety i osoby pracujące. Najmniejsze zainteresowanie szczepieniami jest wśród mieszkańców po 80 roku życia.

Według Duszy-Ciechanowskiej osoby, które się szczepią, widzą korzyści, jakie to przynosi - rzadziej chorują i rzadziej idą na zwolnienia lekarskie.

Tegoroczny program będzie trwał do 20 grudnia. Miasto, które finansuje go w stu procentach, wydało na ten cel 379,95 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum