×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: chirurdzy dziecięcy z WSzZ stawiają na lasery

Autor: KR/Rynek Zdrowia05 grudnia 2015 12:41

Lekarze z Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w Kielcach rozpoczęli przeprowadzanie zabiegów operacyjnych przy pomocy laserów. Zapotrzebowanie na tego typu leczenie jest bardzo duże.

Kielce: chirurdzy dziecięcy z WSzZ stawiają na lasery
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, zespół Kliniki Chirurgii Dziecięcej Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach ma do dyspozycji cztery lasery: barwnikowy, Nd-Yag, CO2 i holmowy.

Dr Przemysław Wolak, kierownik kliniki Chirurgii Dziecięcej wskazuje, że nie ma uniwersalnego lasera, który by mógł wszystko zniszczyć, czy skorygować, ale zastosowanie laserów w chirurgii dziecięcej jest obszerne.

Można je wykorzystać do: usuwania zmian naczyniowych na skórze u dzieci, przebarwień o charakterze naczyniowym - zwykle szpecących twarz, okolice uszu, dłoni, przedramion, a także do korekcji blizn po oparzeniach lub operacjach. Lasery można zastosować do usuwania brodawek, które nie wymagają badania histopatologicznego i do medycznej depilacji.

Zabiegi z użyciem tych urządzeń trwają zdecydowanie krócej, niż prowadzone metodami klasycznymi. Znieczulenie dziecka nie musi być tak głębokie, jak przy typowych operacjach. Tyle, że w niektórych przypadkach, zabiegi laserowe trzeba parokrotnie, w odstępie kilkutygodniowym, powtórzyć.

W 201 4 r. w Klinice Chirurgii Dziecięcej w Kielcach przeprowadzono prawie 2200 zabiegów, hospitalizowanych było prawie 4 tysiące dzieci. Jest to jedyny taki oddział w województwie świętokrzyskim. Dysponuje 40 miejscami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze