Kielce: centrum onkologii wstrzymało przyjęcia na dwa oddziały co najmniej do...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2020 14:50

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wstrzymało przyjęcia pacjentów na dwóch oddziałach - Klinice Urologii oraz Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi. Powodem jest potwierdzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu i pacjentów tych klinik.

Kielce: centrum onkologii wstrzymało przyjęcia na dwa oddziały co najmniej do...
Funkcjonowanie klinik ma być wznowione po 20 listopada. Fot. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

- Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u blisko 20 pracowników i 16 pacjentów w obydwu tych klinikach wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego - zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, przeprowadzono dezynfekcję, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową - przekazała w czwartek (12 listopada) Izabela Opalińska, rzeczniczka ŚCO.

Zaznaczyła, że pacjenci Kliniki Urologii, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przekazani do oddziału urologii szpitala w Czerwonej Górze oraz do izolatorium w Busku-Zdroju, a dwóch poddaje się izolacji w warunkach domowych.

- W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi część zakażonych pacjentów została przekazana do oddziału otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, pozostali chorzy z potwierdzonym zakażeniem oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali odizolowani w doraźnie wydzielonym w klinice oddziale covidowym - dodała.

Bez zmian działa Poradnia Urologiczna. Jak informuje dr n.med. Jarosław Jaskulski - kierownik Kliniki Urologii - w poradni będą realizowane porady i teleporady oraz przeprowadzane będą pomniejsze zabiegi możliwe do wykonania w tych warunkach, np. wymiana cewników, kontrola nefrostomii itp.

Normalnie funkcjonuje również Poradnia Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, gdzie będą udzielane porady i wykonywane zabiegi w trybie 1-dniowym.

- Funkcjonowanie Klinik zostanie wznowione po 20 listopada, jeśli tylko pracownicy powrócą do zdrowia, a testy molekularne wykluczą zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Opalińska. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum