Kielce: Wojewódzki Szpital Zespolony wprowadza całkowity zakaz odwiedzin

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2020 19:49

Z uwagi na dużą liczbę zachorowań na różne infekcje i informacje dotyczące koronawirusa Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadzi całkowity zakaz odwiedzin pacjentów.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Dyrektor WSZ Bartosz Stemplewski poinformował PAP, że zakaz obowiązuje we wszystkich oddziałach pediatrycznych, Klinice Położnictwa i Ginekologii oraz Neonatologii.

- W tyle głowy mamy koronawirus. Na oddziałach, gdzie mamy dzieci, chcemy maksymalnie wykluczyć możliwość rozprzestrzeniania się zarazków. Była to wspólna decyzja zespołu ds. epidemiologii. Wolimy dmuchać na zimne. Prawie co roku o tej porze wprowadzamy podobne ograniczenia, głównie z obawy przed grypą. Teraz podobnie zachorowań na grypę jest więcej, ale w tle jest również koronawirus - powiedział Bartosz Stemplewski.

W klinikach i oddziałach, gdzie hospitalizowani są pacjenci dorośli, możliwość odwiedzin została ograniczona do jednej osoby. Dyrektor apeluje o przestrzeganie podstawowych środków ostrożności, zasad higieny takich, jak częste mycie rąk i niewchodzenie na oddziały w odzieży wierzchniej. Do szpitala w ogóle nie powinny przychodzić osoby zainfekowane.

Dwaj mieszkańcy woj. świętokrzyskiego, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, zostali objęci nadzorem służb sanitarnych - poinformowała we wtorek PAP Iwona Konieczna-Kwinkowska ze Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego.

Konieczna-Kwinkowska dodała, że jest to student Politechniki Rzeszowskiej, który był w Chinach, gdzie rozprzestrzenia się wirus, oraz biznesmen, który wracał z Dubaju, a w samolocie byli obywatele Chin. Mężczyźni nie trafili do szpitala i nie mają objawów choroby. Zostali objęci nadzorem, są w stałym kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. 

PAP - Wiktor Dziarmaga

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum