Kielce: Wojewódzki Szpital Zespolony nie przyjmuje już ciepłych posiłków od restauracji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 15:58

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach poprosił kieleckich restauratorów, aby nie przywozili już ciepłych posiłków do placówki. - Ograniczenie tej działalności jest podyktowane wyłącznie względami bezpieczeństwa - wyjaśniła rzeczniczka szpitala Anna Mazur-Kałuża.

To ograniczenie jest podyktowane wyłącznie względami bezpieczeństwa Fot. Archiwum

"W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, dziękując bardzo za dotychczasowe wsparcie, prosimy wszystkie lokale gastronomiczne, które dowoziły pracownikom naszego szpitala posiłki, o zaprzestanie tej działalności" - komunikat tej treści pojawił się na profilu szpitala w mediach społecznościowych.

- Do minimum staramy się ograniczyć ruch na terenie szpitala. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno osób, które przywoziły te posiłki, jak i tych, którzy je spożywali - podkreśliła Mazur-Kałuża. Dodała, że ze względów bezpieczeństwa szpital będzie teraz tylko przyjmował posiłki instant, suche, o długich terminach ważności.

Dodała, że placówka cały czas spotyka się z licznymi dowodami wsparcia ze strony instytucji, które dostarczają do szpitala nieodpłatnie sprzęt medyczny.

- Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Społem kupiła nam respirator. Na respirator zbiera też pieniądze stowarzyszenie "Skrzydlaci", które kupiło już dla nas komorę, w której będą przewożeni pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. To urządzenie w ciągu najbliższych tygodni powinno dotrzeć do szpitala. Dostajemy też bardzo dużo ofert pomocy, jeśli chodzi o kombinezony ochrony osobistej. Otrzymujemy płyny do dezynfekcji. Wsparło nas też Ministerstwo Zdrowia i wojsko - wymieniała Mazur-Kałuża dziękując wszystkim za okazywaną pomoc.

Janusz Majewski - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum