Kędzierzyn-Koźle: w ostatniej chwili zaszyli w sercu ranę zadaną nożem

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2017 20:23

O wielkim szczęściu może mówić obcokrajowiec, który z raną kłutą klatki piersiowej 1 lipca trafił do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Lekarze stwierdzili przedziurawienie ściany serca i uszkodzenie płuca.

Kędzierzyn-Koźle: w ostatniej chwili zaszyli w sercu ranę zadaną nożem
Pacjent czuje się dobrze. Fot. Starostwo Powiatowe

Rana u pacjenta była zadana nożem, a jego stan bardzo poważny. Chirurdzy zdecydowali o natychmiastowej operacji, podczas które zszyli ranę na bijącym sercu - podaje w komunikacie dla mediów Adam Lecibil, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

O zakończonej sukcesem operacji SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu poinformował w piątek (7 lipca).

Biorąc pod uwagę charakter obrażeń pacjenta takie operacje udają się niezwykle rzadko. Decyduje bowiem czas i precyzja.

- Otwieraliśmy klatkę piersiową pacjenta w ostatniej chwili, za moment by już nie żył. Serce z raną o wielkości jednego centymetra właściwie przestawało już bić, krew wydobywała się pod dużym ciśnieniem. Udało nam się dotrzeć do dziury w lewej komorze serca, dodatkowo stwierdziliśmy przedziurawione przez nóż płuco - mówi dr Maciej Sławski, kierownik oddziału chirurgii kozielskiego szpitala.

Operacja trwała około godziny, pacjent czuje się dobrze. Dr Maciej Sławski pracuje na chirurgii od 30 lat.

- Wcześniej, kiedy pracowałem w klinice taka operacja zdarzyła się raz - wspomina szef chirurgów, który podziękował całemu zespołowi.

- Obecnie pacjent przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Po tak trudnym zabiegu podłączony był do respiratora, przez trzy dni przebywał w śpiączce farmakologicznej, teraz normalnie rozmawia - zaznacza dr Iwona Parzonka, kierownik oddziału.

- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim lekarzom, bardzo wiele dla mnie zrobili. Serce jeszcze będzie służyć – powiedział w piątek (7 lipca) dziennikarzom 47-latek, który niebawem będzie mógł opuścić mury placówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum