Kędzierzyn-Koźle: pogoda nie sprzyja dzieciom w szpitalu

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2011 12:27

Mroźna aura nie sprzyja dzieciom w SP ZOZ Szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Żeby przetransportować maluchy na badania diagnostyczne do sąsiedniego budynku, konieczne jest wyjście na zewnątrz.

Kędzierzyn-Koźle: pogoda nie sprzyja dzieciom w szpitalu
Budynek oddziału dziecięcego jest oddalony od głównego pawilonu szpitala o niecałe 200 metrów. Jednak tylko tam może być przeprowadzana część badań i konsultacji.

– Badania USG, pobieranie materiału do badań odbywa się na miejscu, ale zdarzają się sytuacje, kiedy dziecku trzeba wykonać zdjęcie RTG czy na tomograf czy rezonans. Wtedy rzeczywiście jest problem. Potęguje się, kiedy jest zimno i trzeba dziecko przenieść na badanie radiologiczne do sąsiedniego budynku – potwierdza trudną sytuację dzieci w kozielskiej placówce Jerzy Baran, zastępca dyrektora ds. świadczeń zdrowotnych w SP ZOZ.

To niekomfortowa sytuacja dla małych pacjentów, poza tym może potęgować ich kłopoty zdrowotne. Plany przeniesienia oddziału dziecięcego do budynku centralnego i dobudowania dodatkowej części i zaadoptowania pomieszczeń do wymagań zgodnych z wymogami rozporządzenia ministra zdrowia są, ale...

– Niestety brak jest środków finansowych na realizację tego projektu i trudno jest dzisiaj powiedzieć kiedy uda się go zrealizować – dodaje dyrektor Baran.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum